Jak wzmocnić więź dziecka z dziadkami??- Kilka sugestii:)

Dawniej panował model rodziny wielopokoleniowej, wszyscy mieszkali razem. Teraz młodzi z
własnego wyboru, bądź konieczności mieszkają oddzielnie. Dzieciaczki nie mają  tak silnych więzi z dziadkami jak niegdyś. Warto Je podtrzymywać ponieważ  dziadkowie są niezwykle ważni dla dziecka. Potrzebują ich bliskości, wsparcia, oczywiście dziadkowie mają nową rolę w procesie wychowywania dziecka, ale nadal zarówno jedna jak i druga strona potrzebuje siebie nawzajem. Czasami  bardzo ciężko  budować poprawne relacje, jeśli rodzina mieszka daleko od Siebie, lecz istnieje kilka sposobów, aby dzieci były radosne, szczęśliwe gdy usłyszą o dziadkach- Oczywiście dziadkowie również muszą się starać :)

Kilka sugestii:)

  • Wizyty- odwiedzajcie dziadków jak tylko często możecie, a na pewno dwa razy w roku. Zapraszajcie dziadków do Siebie. Spędzajcie czas wspólnie: wycieczki do wesołego miasteczka, muzeum, teatru, kina, wspólne spacery, rozmowy itp.
  • Telefon- jest to bardzo podstawowy sposób, aby był w stałym kontakcie ze sobą. Nawet dziecko, które nie umie rozmawiać przez telefon, gdy słyszy głos bliskich mu osób czuje się szczęśliwe:)
  • Album ze zdjęciami- pokazujcie dzieciom zdjęcia, na których jest babcia i dziadek, gdzie są wspólnie. wskazuj osoby po imieniu. aby dziecko zapoznało się od razu z imieniem Babci, dziadka czy innego członka rodziny.
  • Magnetofon- Jak dziecko lubi, gdy babcia czyta bajkę na dobranoc. Można nagrać na  płytę CD, jak czyta i odtwarzać dziecku przed snem- super sposób, aby babcia czytała na dobranoc, nawet ta która mieszka bardzo daleko, może być blisko wnuka: ) 
  • Skype - idealny sposób, aby dziecko słyszało głos i widziało osobę, z którą rozmawia. 
  • Płyta DVD-   nagrania z babcią i dziadkiem, będą przypominać o nich, a zaletą tego jest, że dziecko może wracać do nagrania, kiedy tylko zechce. 
  • Prezenty- wiadomo nie od dziś, że dziadkowie uwielbiają obdarowywać swoich wnuków. Jeśli dziadek z babcią przyślą jakiś prezencik, niech dziecko wie od kogo go dostał. Gdy będzie się bawił np zabawką będzie sobie o nich przypominał:)

Pamiętajmy!!
Dziadkowie są bardzo, ale to bardzo ważni w życiu dziecka. My jako rodzice, musimy zrobić wszystko, aby dziecko dobrze wspominało swoich dziadków. Darzyło ich szacunkiem, miłością, czułością, ale dziadkowie również muszą się starać, aby dziecko chciało ich Pamiętać!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)