niedziela, 22 listopada 2015

Dziadkowie w życiu dziecka - ważni ... ???


Droga zabawka od babci/dziadka  zastąpi czas spędzony z dzieckiem ............ ?????


Czy babcia/ dziadek odgrywa ważną rolę w życiu dziecka- z pewnością - ale  pojawia sie kolejne pytanie dlaczego. 


Rodzice są najważniejsi dla dziecka i kochają je najbardziej na świecie lecz mają  bardzo ważne zadanie wobez dzieci - wychowanie ich na dobrych, uczchiwych, mądrych , samodzielnych dorosłych ludzi z czym wiążą się tak nielubiane przez dziecki zakazy i nakazy. Natomiast dziakowie są ich zupełnym przeciwieństwem- które dzieci uwielbiają, babcia z dziadkiem rozpieszczają, kochają najmocniej jak tylko portafia co najważniejsze POWINNI kochać wszystkie wnuki tak samo - niestety tak bardzo rządko jest - niektóre babcie myślą, że drogą zabawką czy słodyczami i telefonem raz na miesiąc bądź rzadziej  zastapia czas spędzony z nią - a to jest duży błąd. Dzieci uwielbiaja czas spędzony z dziadkami na zabawach z nimi, na czytaniu książki, czy nawet oglądaniu z dziadkiem aut przez okno - dzieci bardzo  mocno przywiązują się do dziadków i gdy następuje czas rozłąki z  nimi bardzo to przeżywają -(juz niemowlęta odczuwają wielką radość z obecności dziadków i smutek gdy trzeba sie rozstać.) Starsze dzieci  moga porozmawiać z dziadkami o sprawach  o których wstydzą sie powiedzieć rodzicom oczywiście jeśli dziadkowie zasłużą sobie na takie wyróżnienie a na to trzeba pracować przez wiele wiele chwil, Na pewno dziecko nie będzie rozmawiało o ważnych dla niego sprawach z dziadkami  " od drogich zabawek i telefonu raz na miesiąc" taki dziadek czy babcia będzie traktowany przez dziecko materialnie ( od siebie dodam jak bankomat - przyjde do babci da  jakis grosz ) ale to już tylko ich zasługa - stracili kontakt z dzieckiem i już tego nie nadrobią ale pretensje do całego świata do rodziców, że  mogli przyjeżdżać odwiedzać dzwonić. 


Dziecku dziadkowie są niezbędni do dobrego funkcjonowania i prawidłowego rozwoju  - czują się kochane, spełnione, wyjątkowe, ważne, mają gdzie spędzić wakacje i czas wolny a jak wiadomo czas u babci i dziadka najlepszy na świecie.


Taka moja krótka wypowiedź dlaczego dziadkowie są ważni z życiu dziecka! 

2 komentarze:

  1. Nie wyobrażam sobie swojego życia bez moich dziadków, a pokój babci zawsze był dla mnie miejscem gdzie mogłam "schować się" przed całym światłem ☺ tak samo myślę, że moja dwuletnia córcia też sobie nie wyobraża życia bez dziadków, bo to widać po jej radości w ich towarzystwie 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również, uwielbiałam swoich dziadków, niestety zabrakło ich, i bardzo mi brakuje kontaktu z Nimi. Moja córcia, także uwielbia dziadków, :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)