wtorek, 19 stycznia 2016

Prawa i obowiązki ucznia z dysleksją .

Czym jest dysleksja omawiałam już wcześniej- informacje Tu

Dzisiaj chciałam napisać jakie Uczeń z zaburzeniem umiejętności czytania i pisania ma prawa i obowiązki.

Uczniowie posiadający opinię  z poradni psychologiczno - pedagogicznej stwierdzającą dysleksję maja prawo aby uczący ich nauczyciele dostosowali  wymagania edukacyjne, nie dotyczy to programu nauczania - treści , lecz metod uczenia oraz oceniania( np nauczyciel j. polskiego podczas sprawdzania wypracowań ucznia, nie będzie brał uwagi na jego błędy np ortograficzne,  lecz tylko na treść i staranność w jej wykonaniu)


Bycie Dyslektykiem to nie przywilej ani nie zwolnienie  z ciężkiej pracy.

Osoby z dysleksja mają także obowiązki- o których bardzo często zapominają, najważniejszym jest praca samokształceniowa ( codzienne, systematyczne pisanie prac - zalecam pisanie Dyktand) .
Oznacza to, że niektóre z wymagania wobec uczniów dyslektycznych trzeba zwiększyć, ogromna odpowiedzialność spada na rodziców, aby dopilnowali i stworzyli odpowiednią atmosferę, żeby dziecko chciało uczyć się samodzielnie w domu i w szkole.
Tylko systematyczna i rzetelna praca w domu i szkole, pomoże przezwyciężyć trudności związane z tym zaburzeniem, niestety brak pracy spowoduje jedynie pogłębianie się problemu, który w przyszłości będzie bardzo niekorzystnie wpływał na dalszy nasz rozwój i odnoszenie sukcesów w życiu zawodowym.


Jeśli masz wątpliwości, że można osiągnąć sukces będąc dyslektykiem zapraszam do przeczytania pozytywnych stron  dysleksji


przydatne Strony
http://www.ortograffiti.pl/

Więcej ćwiczeń niebawem na Blogu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)