Drugi Tydzień ciąży. :)

źródło
Drugi Tydzień ciąży :)

Drugi tydzień ciąży rozpoczyna się w końcu miesiączki, kiedy to zaczyna dojrzewać komórka jajowa, która zostaje uwolniona z jajnika (ok.14 dni przed kolejną miesiączką) i przesuwa się jajowodem w oczekiwaniu na plemniki –jest to okres owulacji, który jest bardzo krótki i trwa jedynie 4 - 5 dni w cyklu. Jeżeli nie potrafisz obliczyć, kiedy masz owulację warto zakupić w aptece bez recepty testy owulacyjne, które pozwalają na rozpoznanie okresu największej płodności. Bardzo skuteczna jest także obserwacja własnego cyklu miesiączkowego za pomocą naturalnych metod regulacji poczęć. Systematyczne mierzenie temperatury i obserwacja śluzu pozwalają z dużą dokładnością określić termin owulacji. Gdy dojdzie do zapłodnienia wówczas odbywa się wędrówka zapłodnionej komórki zawierającą pełną informację genetyczną w jajowodzie i jej kolejne podziały.
Chłopiec czy dziewczynka ?

Jeżeli chcesz zwiększyć szanse na wybrana płeć, istniej kilka hipotez, które głoszą, że :
  • ważny jest moment zapłodnienia : stosunek odbyty dwa dni przed jajeczkowaniem zwiększa szansę na dziewczynkę, ponieważ plemniki z chromosomem X potrafią dłużej przeżyć w drogach rodnych i jest większe prawdopodobieństwo, że dotrwają do jajeczkowania w dniu jajeczkowania – na chłopca, bo plemniki z chromosomem Y są szybsze i sprawniej docierają do komórki jajowej.
  • Ważna jest dieta stosowana przez kobietę: jedząc słodkości, potrawy mączne i przetwory mleczne, produkty bogate w wapń oraz magnez – zwiększasz szanse na poczęcie dziewczynki; natomiast jeżeli marzy Ci się chłopiec jedz duża ilość produktów bogatych w sód, potas, ostre i kwaśne potrawy, mięso. 

5 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Drugi tydzień ciąży to dopiero początek całej przygody z dużym brzuszkiem :) Warto na tym etapie pochylić się nad kalkulatorem ciąży https://plodnosc.pl/kalkulator-ciazy i sobie skrupulatnie wszystko wyliczać. Pozwala to nam na zachowanie ciągłości i pamięci o wszelkich badaniach i o tym na jakim etapie nasza ciąża się znajduje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsze tygodnie ciąży też tutaj są fajnie przedstawione https://humana-baby.pl/blog/pierwsze-objawy-ciazy-jak-je-rozpoznac-kiedy-sie-pojawiaja/ - polecam sobie poczytać. Wiadomo, że u każdej kobiety to inaczej wygląda, ale to są akurat objawy takie które można najczęściej zaobserwować

    OdpowiedzUsuń
  4. Warto też poczytać jak przebiega rozwój dziecka po urodzeniu i jakie są najczęstsze schorzenia. Ostatnio dowiedziałam się, że zaparcia u niemowlaka to bardzo powszechna rzecz i najlepiej na nie stosować probiotyki. Zgodzicie się z tym?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)