niedziela, 7 lutego 2016

Czy warto nosić dziecko??

Wiele z młodych mam słyszy " Nie Nosić często dziecka", Nie noś, nic nie zrobisz w domu" Nie noś dziecka, będzie rozpieszczone "  wiele, wiele innych zdań. Czy, aby na pewno dziecka nie powinno się nosić. Ja jestem innego zdania.
Dzieci w pierwszym roku życia chcą, aby je nosić, na rękach czują się bezpiecznie i równocześnie mogą poznawać świat, który ich tak bardzo interesuje - niestety leżąc go nie poznają. Noszenie dziecka wspiera Jego rozwój. lecz nie może to być tylko chwilowe podnoszenie, trzeba chodzić z dzieckiem, pokazywać otoczenie, opowiadać co jest wokół niego, stymuluj wszystkie zmysły.
Dzieci wspierane w Ten sposób, szybciej się uczą, są ciekawe świata  i są radosne.
Dlatego Drogie mamy, warto nosić swoje maleństwa, na pewno szybko zauważycie różnicę, a dziecko będzie uśmiechnięte i szczęśliwe.


4 komentarze:

 1. do 6 mieś u nas chustowanie i w ten sposób poznawanie świata... potem unikałam noszenia, ale zawsze dużo się przytulaliśmy i dużo opowiadałam, co się dzieje dookoła. stawiałam na krześle, parapecie itd..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak, na parapecie moja Julia też stała- uwielbiała to :)

   Usuń
 2. Ja nosiłam, jak długo się dało. I nie zauważyłam, by dało się rozpieścić. Wręcz przeciwnie. Moja 4-latka jest ufna, ciekawa świata, spokojna. Teraz już jest zbyt duża i ciężka, ale nadal chętnie się tuli. Zapraszamy do nas www.mama-to-wie.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Jula, również była noszona, jest strasznie ciekawa świata, wszędzie jej pełno, jak tylko zaczęła chodzić - to trzeba było ją prosić, żeby dała się chociaż na chwilkę ponosić:)

   Usuń

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)