poniedziałek, 15 maja 2017

Zabawy z dziećmi w wieku 15 - 18 miesięcy jak wspierają ich rozwój.

Zabawa z dzieckiem jest bardzo ważnym elementem jego rozwoju. Dzieci poprzez zabawę, uczą się, lepiej rozwijają wszystkie swoje zmysły,

Chciałabym przedstawić kilka  propozycji w co można się bawić z takim maluszkiem, aby ciągle poszerzał i udoskonalał swoje umiejętności."Budowle z klocków"


Każde dziecko uwielbia budować, klocki są wspaniałą zabawką dla dzieci w każdym wieku, w Okresie 15-18 miesięcy można budować wieżę z kilku klocków.
Kładąc klocki powtarzaj dziecku" kładę jeden klocek, teraz  drugi klocek i ostatni trzeci klocek, na koniec zburz całą wieżę i poproś dziecko, aby ono zbudowało podobną. Pokaż dziecku o co chodzi czasami trzeba wziąć jeden klocek i podawać klocki, a dziecko będzie układało, a największą frajdę  będzie miało z możliwości zburzenia.
Taka zabawa usprawnia  koordynacje wzrokowo- ruchowa, percepcje wzrokową, pamięć wzrokową, koncentrację uwagi i skupienie.  Ważna i super zabawa wspierająca rozwój Twojego dziecka

"Namiot z koca" 


Rewelacyjna i jedyna w swoim rodzaju zabawa - robimy namiot z koca, prześcieradło coś co jest duże i mamy możliwość przykryć 4 krzesła. W środku można zrobić piękny domek, w którym będziecie się wspólnie bawić. Zabawa przednia, a jednocześnie uczy pomysłowości, zaradności i współpracy.

" Dopasowywanie klocków" 


Jeśli nie mamy zabawki, do której dziecko może wrzucać odpowiednie kształty do otworów, nic straconego - możemy zrobić sami takie pudełko. Potrzebujemy pudełka w którym na górze wytniemy otwory w kształcie koła, kwadratu, prostokąta, trójkąta. W domu na pewno znajdą się drobne przedmioty o odpowiednich kształtach, które będzie można wrzucać do pudełka. Oczywiście należy pamiętać że dziecko może wrzucać do nie odpowiedniego otworu. Pozwól mu działać samodzielnie. Zabawa rozwija samodzielność, precyzje, pomysłowość, opanowuje trudną sztukę wrzucenia przedmiotu do "dziury",


To tylko trzy zabawy z  wielu wielu możliwych.  Zadbajcie o wasze dzieci poprzez zabawę.  Jest to idealne rozwiązanie, połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Najważniejsze drodzy rodzice spędzajcie wszystkie wolne chwile ze swoimi pociechami-  czas tak szybko ucieka i niestety nie można włączyć "replay"


 Pozdrawiam
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)