czwartek, 25 maja 2017

Tabliczka mnożenia do 30.

Chciałabym się drodzy rodzice, nauczyciele  podzielić w  jaki sposób dzieci mogą szybciej i łatwiej poradzić sobie z opanowaniem trudnej dla nich tabliczki mnożenia.

Nauczenie się tabliczki mnożenia polega na poznaniu wielozmysłowym ( czyli angażujemy wiele zmysłów, aby dziecko jak najszybciej zapamiętało).  Plik  Z tabliczką mnożenia do 30 bez kafelek należy wyciąć i  przykleić na grubszy karton a z drugiej strony wkleić odpowiedni wynik. Jak ćwiczenia powinno wyglądać pokażę na zdjęciu. Dzieci poprzez możliwość ułożenia odpowiedniego wzoru do równania powoduje lepsze wyobrażenie o liczbach( należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i ma inne możliwości sensoryczne - czy jest wzrokowcem, czy słuchowcem a czy kinestetykiem.
Warto dodać, że dziecko lepiej zapamiętuje informacje jeśli dana rzecz wykona samodzielnie, uwzględniając  wiele zmysłów.tabliczka mnożenia do 30 z kafelkami.
Tabliczka mnożenia .


Na powyższych zdjęciach pokazana jest technika układania "kostek" w jednym rzędzie ponieważ mnożymy przez 1. Jeśli będziemy mnożyć przez dwa musza być dwa rzędy każdy pod sobą,  tak jak na zdjęciu niżej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)