wtorek, 4 kwietnia 2017

Depresja, złe samopoczucie, zniechęcenie - czy jest sposób, aby się zmotywować. ??


 Depresja  - jest bardzo poważną chorobą, która niszczy ludzkie życie, kawałek po kawałku.  To cierpienie  duszy, poczucie bezradności i bezsilności. osoby chore, uważają że ich życie pozbawione jest sensu i nikomu nie są potrzebni.

Wiele osób nawet nie korzysta z pomocy, uważa że i tak nie można nic zrobić. Nic bardziej mylnego.

Świadomość bezużyteczności, bezradności i bezsilności wobec swojego życia można w pewien sposób zweryfikować. Jest to technika i metoda, którą można zastosować samodzielnie w domu.  Mnóstwo osób  z depresją obwinia się że nic nie robią cały dzień,  mają poczucie straconego dnia, który nic nowego  nie wniósł w ich życie.  Metoda, o której piszę jest bardzo prosta  i jasna. Należy zapisywać w zeszycie wszystkie czynności jakie wykonamy w danym dniu, nawet te najbardziej błahe, jak podniesienie zabawki po dziecku  czy ułożenie butów na półce.  Po całym dniu, czytamy i analizujemy czy  tak naprawdę nic nie robimy i jak  nasze życie wygląda. Okazuje się, że człowiek ma bardzo wiele zajęć, do których nie przywiązuje nawet uwagi, że musi je wykonać, a one jednak zajmują czas.

 Oczywiście  należy pamiętać że to jest metoda tylko wspomagająca prawidłowe leczenie. Lecz zastosowanie jej  na pewno nie zaszkodzi, a może wiele uświadomić.

Wypisanie wykonanych czynności spowoduje, że każdy  nas poczucie się lepiej. Czasami bywa, że osoby bez zaburzeń depresyjnych mają poczucie, że ich dzień tydzień, miesiąc nic nie dał nowego.
Tutaj nasuwa się pytanie dlaczego tak się dzieje.??
 - Wymagamy od siebie za dużo i za mocno. Człowiek jest tylko człowiekiem ma prawo  czuć się zmęczony nawet dniem codziennym.  Dlatego pamiętajmy, aby nasze cele i ambicje były na miarę naszych możliwości, inaczej zbyt duże oczekiwania wobec siebie spowodują  że zaniżymy swoją samoocenę poprzez niemożność zrealizowanie planu, natomiast zbyt małe cele spowodują "rozleniwienie".   "Złoty środek" jest ważny w każdej dziedzinie.

Nie tylko osoby chore i cierpiące na zaburzenia depresyjne powinny zapisywać i przypominać sobie co robią dobrego w ciągu całego dnia.


PowodzeniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)