poniedziałek, 13 czerwca 2016

W przedszkolu " aniołek", w domu " diabełek"


W przedszkolu " Aniołek" w domu " Diabełek" 


Bardzo często zdarza się tak, że dzieci w szkole są bardzo grzeczne, pani przedszkolanka twierdzi, że dziecko zachowuje się bez zarzutów, a w domu zaczyna rozrabiać. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje takie zachowanie?
Dzieciom, którym udaje się skoncentrować uwagę przez dłuższy czas w przedszkolu, i tym samym daje prawidłowy przykład zachowania, w domu szybko wraca do swego prawdziwego oblicza. Nie świadczy to o braku umiejętności rodzicielskich, lecz zależy to od samokontroli dziecka oraz kilku innych czynników.  Pójście do przedszkola dla malucha, może być zmianą ciężką i trudną do zapanowania nad nią, dlatego też takie zachowanie  w przedszkolu, w domu odreagowanie nowej sytuacji. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobrze zorganizowany i uporządkowany plan dnia w przedszkolu, kieruje energie dziecka, tak aby wykorzystało ją w pozytywny sposób -  domu panuje całkiem inna atmosfera, gdzie dziecko całkowicie się "rozluźnia". Po trzecie - po tylu godzinach ciągłej aktywności, domowa cisza dla dziecka może być bardzo frustrująca. Wreszcie ostatni i najważniejszy czynnik - maluch w domu czuje się bezpieczne, szczęśliwe i kochane bez względu na to co robią, niż w przedszkolu, gdzie  nie czują takiego bezwzględnego bezpieczeństwa- jest to jednak obce dla nich miejsce, z obcymi ludźmi.

Dlatego drodzy Rodzice, jeśli macie takie Aniołki - Diabełki - nie myślcie, że jest to wasza wina, i porażka wychowawcza:)

Pozdrawiam i wytrwałości :) 

Zalecam - zabawę z dzieckiem i zorganizowanie czasu dziecku po przyjściu z przedszkola.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)