wtorek, 17 maja 2016

Spędzanie czasu z dzieckiem:)
Może się wydawać, prostą i oczywistą sprawą, że z dzieckiem trzeba spędzać sporo czasu. Wtedy

rozwija się prawidłowo,  jego wszystkie potrzeby zarówno emocjonalne, społeczne, jak i podstawowe zostają zaspokojone.
Nasuwa się tutaj jedno zasadnicze pytanie - Jak spędzać czas z dzieckiem?? Tak, abyście oboje skorzystali na wspólnie spędzonych chwilach.
Czas spędzony z dzieckiem - Ważna Jakość nie Ilość:) 

 • Wartościowy czas -  tutaj nie ma znaczenia jak długo spędzasz czas z dzieckiem, lecz w jaki sposób!!Poświęć dziecku choćby 10 min, ale niech to będzie czas tylko dla niego, bez oszustw z Twojej strony( tzn wyłącz komórkę, odłóż laptopa, wyłącz telewizor, wyłącz myślenie o czymś innym, niż Twoje dziecko) Niech twój największy skarb wie, że jest dla ciebie bardzo ważny i poświęcisz mu parę minut- niech opowie, jak minął dzień,  co go dobrego spotkało, oglądnijcie razem bajkę, film, Poczytajcie wspólnie, zróbcie np, jakieś ciasteczka itp :) Oboje na tym skorzystacie, dzieci, którym poświęca się CZAS, ale ten właściwy, nie zabiegają tak o zainteresowanie( artykuł ABC dobrego wychowania :) ) z Waszej strony, są grzeczniejsze, ponieważ mają świadomość i poczucie waszej miłości. 
 • Specjalne chwile - Nie bój się, i nie wahaj zabrać dziecko do wesołego miasteczka, cyrku, kina, teatru, imprezę kulturalną, wycieczkę pieszą czy rowerową. To ma być wyjątkowy czas dla  Was, czy Waszej rodziny. Podczas takiego "wypadu" możecie niesamowicie się do siebie zbliżyć, otworzyć się na Siebie i swoje potrzeby. Dlaczego nazwałam je Specjalnymi chwilami- ponieważ zbyt często się one nie zdarzają. Rodzice mają ogrom obowiązków, zarówno w domu, jak i w pracy, a dzieci dużo nauki. Pomimo tak dużej ilości obowiązków, postarajcie się wygospodarować jeden dzień w miesiącu ( chociaż super byłoby raz w tygodniu ) , aby spędzić go właśnie w taki sposób. Bez komputera, telewizora, komórki i innych niepotrzebnych przedmiotów:) Polecam taką formę spędzania czasu z dziećmi- jest ona bardzo ważna, daje poczucie bezpieczeństwa, szacunku, bliskości, przyjaźni. Skorzysta z pewnością cała rodzina - ma to świetne przełożenie w dorosłym życiu:) 

Mam nadzieję, że większość z Was drodzy rodzice spędzacie właśnie w ten sposób czas  z własnymi dziećmi:) 
 
Pamiętaj!!

Wspólne zakupy, odwożenie dziecka do szkoły, przedszkola,  to nie jest czas ten właściwy-  wtedy nie macie czasu, aby być ze sobą w 100 % - jesteście zajęci czym innym. 


6 komentarzy:

 1. Mam 3kę dzieci i czasami jest to trudne ale zawsze w ciągu dnia znajdę czas, żeby pobyć z każdym z nich z osobna. Ale też są momenty kiedy wszyscy razem coś robimy. To ważne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ważne,
   Super, że udaje się Pani to połączyć:) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Zgadzam się całkowicie. Czas dla rodziny jest niezwykle ważny. Zarówno wszyscy razem, jak i z każdym choć chwilę sam na sam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Warto znaleźć choćby te kilka minut dla rodziny:) Pozdrawiam Serdecznie

   Usuń
 3. Widzę to po mojej córce, kiedy poświęcam jej choćby chwilkę- ale tylko i wyłącznie jej. Czasem jest to tylko chwila w ciągu całego zakręconego dnia, ale widzę wdzięczność i radosne iskierki w jej oczach!To niesamowite, jak niewiele trzeba, żeby dziecko było szczęśliwe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda, dzieci potrzebują Uwagi rodziców:):)Dziękuję i pozdrawiam Ania

   Usuń

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)