wtorek, 9 lutego 2016

Ferie......

Ferie, Ferie, Ferie, ,..............

Ferie ciągle trwają, lecz pogoda niestety nie dopisuje, brak śniegu sprawia, że nie można w pełni wykorzystać czasu wolnego od zajęć dydaktycznych z takim przeznaczeniem jakie mają Ferie, a więc białe szaleństwo.

Jak zabawić dzieci, gdy nie ma śniegu, nie można zrobić bałwana, pojeździć na sankach, nartach.??


Istnieje wiele interesujących zabaw dla naszych pociech, poniżej kilka przykładów.

Zabawa z farbami - weźcie kartkę, przygotujcie farby, pędzle, kubek z wodą i stwórzcie wspólne dzieło, które później razem umieścicie na tablicy:)-zawsze będzie można wrócić wspomnieniami - taka zabawa wspomaga rozwój, manipulacje paluszków, kreuje wyobraźnie, wspomaga komunikację.

Wycinanki -Karta papieru i nożyczki- można stworzyć  niesamowite serwetki, obrusiki na dziecięce stoliki, wszelkie ozdoby również wspiera rozwój manipulacyjny paluszków,

Gry planszowe- idealne dla całej rodziny, podczas nieprzychylnej  pogody - Wspólna zabawa daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, szacunku, dziecko czuje, że jest dla Nas ważne, liczymy się z jego uczuciami - czuje się Kochane i szczęśliwe.

Wspólne oglądanie TV- jeśli już planujecie seans filmowy , zróbcie tak, aby nikt Wam nie przeszkadzał, jest to czas tylko dla Was, nie odbierajcie telefonów, nie odpisujcie na Maile, Sms, czy inne Pilne wiadomości .

Oczywiście, jest to tylko parę przykładów  w jaki sposób można spędzić wspólny czas. Na pewno - zrobicie tak, żeby się Wam nie nudziło:):)

Życzę Dobrej Zabawy :) Nie Tylko Ferie ale w każdy wolny dzień :) Rodzina jest najważniejsza - nie zapominajmy o Tym


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)