sobota, 28 listopada 2015

Szczęśliwe dorastanie !!!!

Człowiek rodzi się bez żadnego planu na przyszłość - to jest wspaniałe - możemy nasze  życie ułożyc tak jakbyśmy chcieli, realizować nasze marzenia, pragnienia, mamy możliwość własnego wyboru -(oczywiście rodzice czasami mają swoje aspiracje, które przekłądają na swoje dzieci. )

Czym jest szczęśliwe dorastanie - nastolatkowie oczywiście odpowiedzą - żyć pełną parą na luzie,  bez gadania rodziców :) w penym sensie  maja rację, należy żyć pełnią życia -co to może znaczyć -żyć, spełniać swoje marzenia, pasje realizować cele. Jesli Twoje dziecko ma jakąs pasje, hobby podzielaj ją z nim, chociaż wspieraj Go w tym co robi choćby miało to trwać kilka dni , tygodni- zapewne niektórzy z Was zapytaja po co spełniać każdą fanaberie mojego dziecka ( jeśli jest to tygodniowe, a pieniądze, czas itp  ) a  to dlatego, że dziecko musi spróbować wielu rzeczy aby wybrac tą jedną, w której będzie się mógł odnaleźć i spelniać, jeśli  tego zabronimy- pewnie, że przeżyje życie lecz nie będzie z niego czerpać wszystkich przyjemności jakie czekać mogą w dorosłym życiu i pomyśli gdyby mama/ tata we mnie wierzyli i pozwalali samego siebie sprawdzić byłbym innym człowiekiem - lepszym ( lepszym - wartościowszym dla samego siebie  - lepsza samoocena - wieksze poczucie własnej wartości ). Dlatego  pozwólmy naszym dzieciom odkrywać samych siebie, niech uczą się na swoich błędach i cieszą sukscesami. Nigdy ale to przenigdy nie mówcie dziecku, że do niczego w życiu nie dojdzie - takie słowa zostaja w pamięci na całe życie- chociaż będą z Wami rozmawiać "normalnie " zawsze będzie żal. 

Szczęśliwe dorastanie oznacza szczęśliwa dorosłość !!!!!!! Pamiętajmy  Nasze dzieci odzwajemnią to swoim dziecią a to ważna sprawa. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)