sobota, 21 listopada 2015

Nastoletnie mamy ........ co czują ..........i czy krytyka jest potrzebna?

Dzisiaj chciałabym krótko opisać co tak na prawdę czują młodzi rodzice- nastoletni rodzice przed wszystkim Matki - jakie są jej emocje .
Czy trzeba krytykować, mówić masz co chciałaś/chciałeś. itp i wiele więcej przykrych słów. 

Wyobrażam sobie co może czuć rodzic gdy jego nastolatek przyjdzie do domu i oznajmi, że będzie rodzicem -  w domu z pewnością pojawi się złość, gniew, żal do dziecka że postąpiło nie odpowiedzialnie, że zniszczyło sobie życie itp.
A co tak na prawdę czuję ten nastolatek, na którego wszyscy "krzywo" patrzą, maja pretensje.?

Czuje się osamotniony- jak jeszcze rodzice dziecka są ze sobą i wezmą odpowiedzialność a swoje działanie wspólnie na pewno jest łatwiej lecz tak bywa rzadko - niestety- matka dziecka czuje się oszukana, zdradzona, rozżalona, smutna a co najgorsze samotna , dobrze jak rodzice nie ciosają kołków na głowie przynajmniej ma wsparcie od nich bo zazwyczaj koleżanki się odwracają - już nie może chodzić na imprezy, na dyskoteki i szalec jak dawniej - będąc w ciąży trzeba na sobie szczególnie uważać - wtedy pojawia się dodatkowo złość - ojciec dziecka niczego w swoim życiu nie musi zmieniać nadal może się bawić, szaleć, imprezować - wtedy  bardzo często u młodej przyszłej mamy pojawia się myśl " nie chcę tego dziecka, zniszczyło  mi ono życie, po co mam tak żyć, to nie jest życie ciągle w pieluchach, lepiej by było gdyby go nie było, pojawia się nawet myśl o aborcji" -  Przyszła Młoda mama juz  ponosi konsekwencje swojego postępowania - pewnie niektórzy tutaj pomyślą mogła nie uprawiać seksu problemu by nie było  i niech nie narzeka bo ma co chciała- tak najczęściej ludzie komentuja przyszła bardzo młodą mamę. Owszem nie postąpiła odpowiedzialnie - nie pomyślała, że może być w ciąży( nastolatkowie teraz nie myślą o konsekwencjach - najpierw robią później myślą ) i co się z tym wiąże ale stało się i trzeba żyć dalej. Czasami dziewczyna zostanie oszukana przez chłopaka, będzie ja zpewniał o jego miłości do niej o szacunku , zaufaniu itp  młoda kobieta będac w wieku nastoletnim będzie takim wyznaniem zauroczona i zrobi dla chłopaka wszystko ale również są " wolne " kobiety w swoich działaniach .

Bedąc w ciąży dziewczyny - przyszłe mamy jeszcze aż tak dobitnie nie odczuwają, że za paę miesięcy trzeba stanąć na wysokości zadania i WYCHOWAĆ maleństwo - wtedy dopiero rozgrywa się prawdziwy dramat  w głowie dziewczyny -zostaje sama, dziecko potrzebuje matki na okrągło  ( jak wiemy przy niej czuje się bezpiecznie ) a tutaj jest jeszcze szkoła, wiec obowiązki macierzyńskie,  szkolne i  zazwyczaj  ciągły brak pieniędzy sprawiają, że czuje się ja " wrak człowieka " traci poczucie własnej wartości  jej samoocena jest bliska "Zeru ". Tak więc,  zastanówmy się czy aby ta nasza krytyka - pospolite słowa masz co chciała - są aż tak niezbędne aby ona zrozumiała swoje postępowanie ( oczywiście zdaje sobie sprawę, że są i takie matki, które w dalszym ciągu sa nieodpowiedzialne i nie interesują się swoim dzieckiem ) teraz potrzebna jest Jej pomoc i wsparcie aby mogła wychować dziecko w sposób właściwy.


Dlaczego  nastolatkowie  w dzisiejszym świecie sa az tak bardzo nierozważni ?? Nie myślą, nie poczuwają się do odpowiedzialności .............?? Myślę, zę to dobry temat na  następny wpis . ..


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję serdecznie, że zajrzałeś na mojego bloga.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie:)
Podziel się ze mną, Swoją opinią na powyższy artykuł:)